WPROWADZENIE - 13.10 października - PODCAST #1 -SERCE MATKI

1. TYDZIEŃ, DZIEŃ 1.

Słowo Życia:
„Czyż Stwórca zewnętrznej strony nie uczynił także wnętrza? Raczej dajcie to, co jest wewnątrz, na jałmużnę, a zaraz wszystko będzie dla was czyste»” (Łk 11, 41)


Kyrie eleison – Christe eleison – Kyrie eleison.


Rekolekcje zawierzenia 13.10 – 8.12.2020
na podstawie: Litanii Loretańskiej
w duchu: św. Jana Pawła II i  sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego

Prowadzący: ks. Mateusz Dudkiewicz, Marek Zaremba

Projekt i realizacja: Fundacja LUCE, Fundacja Gratia Plena.

OPIS REKOLEKCJI

    W obecnym roku przeżywamy stulecie narodzin św. Jana Pawła II oraz przygotowanie do beatyfikacji sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego (wydłużone ze względu na pandemię) – dwóch wielkich pasterzy Kościoła. W duchu i przez wstawiennictwo tych wielkich orędowników Niepokalanego Serca Maryi, pragniemy przeprowadzić rekolekcje SERCE MATKI, które utkane z Litanii Loretańskiej będą nas każdego dnia kształtować na wzór serca Matki Kościoła do zawierzenia się w pełni Chrystusowi.
    Przeżywając w Kościele w Polsce rok poświęcony Eucharystii, podczas rekolekcji będziemy wynagradzać za wszelkie błędy i świętokradztwa w jej sprawowaniu oraz za zniewagi i bluźnierstwa przeciwko Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Ofiarować się Niepokalanemu Sercu Maryi oznacza przybliżyć się za pośrednictwem Matki do samego Syna – Źródła życia, które wytrysło na Golgocie jak wyraził to św. Jan Paweł II w homilii 13 maja 1982 r. w Fatimie. Dlatego poprzez rekolekcje SERCE MATKI chcemy jeszcze bardziej przeżyć treści zawarte w haśle programu duszpasterskiego „Eucharystia daje życie”.


Zadanie rekolekcyjne:
Przyjdź na EUCHARYSTIĘ do swojej parafii.
(18:30 EUCHARYSTIA na rozpoczęcie rekolekcji – kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej)


Ćwiczenie dodatkowe:
Ustaw sobie tapetę w telefonie/tablecie/komputerze z ikoną Matki Bożej.